Araştırmacılar İçin

Araştırmacılar İçin

Bu bölüm, İsmet İnönü ve yaşadığı dönem hakkında daha geniş bilgiye ulaşmak isteyen araştırmacılar, öğrenciler ve kişiler için düşünülmüştür. İnönü Vakfı Arşivinden Seçmeler’de, açık erişime sunulmamış arşivimizden seçtiklerimiz, Bibliyografya sekmesinde ise İsmet İnönü ve yaşadığı dönem hakkında üretilen anı, kitap ve makalelerden bir seçki verilmiştir. Dijital ortamda bilgiye doğrudan (Open Access) veya bilginin saklandığı kuruma erişim sağlayan başka kapılar, Veritabanları, Arşivler ve İsmet İnönü’nünün Çağdaşı Bazı Yabancı Devlet Adamlarının Kişisel Arşivleri başlıkları altında sunulmuştur.

   

“Gençler sordu, Özden Toker yanıtladı!”

Pembe Köşk, her sene bu zamanlarda ziyaretçi akınına uğrardı… Özellikle gençler, kendilerine evi gezdiren İsmet İnönü’nün kızı Özden Toker’i ilgiyle dinler, ardından merak ettikleri soruları sorardı.

Bu sene, COVID-19 sebebiyle Pembe Köşk ne yazık ki kapalı. Ancak, gençlerin sorularını cevaplama geleneğini devam ettiriyoruz!

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Ankara Şubesi’nden 12 genç, İnönü’nün demokrasiye bakışından çok partili hayata geçişe, bir baba olarak İnönü’den Atatürk’ün gençlerden beklentisine akıllarındaki soruları sordular. İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker yanıtladı.

Sizi bu keyifli sohbetle başbaşa bırakıyoruz…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

Ziyaret etmek için lütfen tıklayınız